категорії: блоґ-запис

"Один день в житті Чеської республіки"

теґи: Чехія, фото

Гуляли вчора цілий день з чоловіком львівськими вулицями. Були на гарній фотовиставці у львівському Музеї ідей, що проходить з 3-го до 16-го квітня. Називається "Один день в житті Чеської республіки". Майстерні й цікаві фото, що стають приводом для обговорення й залишають по собі слід.

 

Більшість робіт чорно-білі, але подекуди з рядів виринають яскраві миті: жовте-жовте листя на ще зеленій траві, кольорові каски робітників, барвисті костюмчики дітей…

 

Цікавою є задумка виставки: найкращі чеські фотографи у вибраний заздалегідь день роз’їхалися в різні частини своєї країни, аби вихопити з життя людей, міст і селищ відображення самої Чехії. З їхніх робіт дивляться звичайні працівники й президенти з міністрами, жінки на металообробних підприємствах і матусі в декреті, пасічники, пірнальники, хворі діти, різьбярі, вагітні наркоманки, погреби з зацвілими пляшками дорогого вина, селища на заселених 13 будинків, салони краси, ветеринари й кастровані коні, ранкові трамваї з пошкрябаними вікнами, невиспані пасажири, голуби, собаки і світлофори.

 

В останньому залі показують фільм. Без перекладу, з чеською музикою і чеськими розповідями фотографів. Ще в ньому показують десятки гарних кадрів, що не ввійшли до фотовиставки. А ще – у фотографів дуже гарні імена з прізвищами. Та й самі вони дуже цікаві: здебільшого сивобороді дядьки у різнокольорових шапочках з велетенськими помпонами.