категорії: блоґ-запис

Жінки і мистецтво

теґи: Вірджинія Вулф, жінка, мистецтво

Що таке взаємодія мистецтва і жінки?

Це коли мистецтво – частина жінки, невід"ємний шмат її душі, без якого вона вже неповна. Це її любов, її пристрасть, її краса й витонченість. Це її жіночність.

Що таке взаємодія жінки і мистецтва?

Це коли жінка – не просто жінка як визначення, а Творець. Коли мистецтво з її душі розмножується й виокремлюється назовні. Народжується і йде в світ. Тоді світ набуває прекрасних барв жіночої душі, рис її таємничого єства.

Тільки другий вид взаємодії – значно рідкісніший випадок. Не тому, що жінки менш творчі від чоловіків. Не тому, справжні жіночі мистецькі таланти – унікальні, тому й такі цінні. Аби мати змогу творити, жінці треба відмовитися від всіх стереотипних елементів жіночого життя, що їх тисячоліттями нав"язувало суспільство. Чоловік-діти-домашнє господарство-подружні обов"язки. Навряд чи все перелічене сприяє мистецькому процесу в жіночому житті. Інакше найвідоміші світові мисткині не обирали б шлях самотності й бездітності. Між двома сильними почуттями – любов"ю до мистецтва й прагненням особистого щастя – жінка завжди змушена робити вибір. Хіба що дуже пощастить з усіма обтяжливими обставинами людського світу.

Як писала британка Вірджинія Вулф, жінці для щастя народжувати мистецтво необхідні три речі: вільний час, вільні гроші та власна кімната.